צמיגי גודייר

צ'ארלס גודייר, אשר על שמו קרויים צמיגי גודייר, היה מהנדס וכימאי אמריקאי שחי ופעל במאה התשע עשרה (1800 – 1860). גודייר התמחה במיוחד בכל הקשור בגומי, הוא הראשון שהגה את תהליך הגיפור של גומי והפך אותו לבר ביצוע. מדובר בתהליך של ערבוב גומי עם גופרית, מה שהופך את הגומי לקשיח ומונע ממנו להינמס גם בחום גבוה יחסית. האיש רשם את הפטנט בשנת 1844, אבל רק לקראת אמצע המאה העשרים הוחל בייצור המוני של צמיגים בהתבסס על הפטנט הזה. חברת גודייר נקראת על שמו של האיש המבריק, שאפשר לענף הרכב כולו לעשות צעד ענק קדימה. מה הסוד של צמיגי גודייר? מה החשיבות של צמיגים איכותיים ברכב? בשורות הבאות נתמקד בצמיגי הרכב, שהם בעצם הגורם המקשר בין הרכב לבין הכביש.

צמיגי גודייר והסוד שלהם

הפטנט של גודייר, קרי תהליך הגיפור של הצמיג, מאפשר ליצרני הרכב מאז המצאתו ועד היום לייצר צמיגים איכותיים ובטיחותיים. ככל שמהירות הנסיעה של הרכב עולה, כך החשיבות של האחיזה האיכותית של הצמיג בכביש עולה גם כן. על מנת לשפר את האחיזה נוהגים יצרני הצמידים לחרץ את הסוליה של הצמיג באופן שישפר מאד את האחיזה בכביש. עם זאת, התהליך הזה משפר את האחיזה לזמן מוגבל ועם הזמן והחיכוך עם הכביש החריצים דוהים ויש צורך לחדש אותם. עם זאת, צמיגי גודייר מיוצרים באיכות כזאת, כך שהחריצים על גבי הסוליה מחזיקים זמן ארוך ומעניקים לנוהג ברכב ולנוסעים איתו שקט נפשי לאורך זמן. בנוסף, הצמיגים הללו מיוצרים בטכניקה ההופכת אותם לעמידים מאד ביחס לכל צמיג אחר בשוק.

החשיבות של צמיגים ומרכיבים נוספים ברכב

בכל רכב יש כמה וכמה מרכיבים שהחשיבות שלהם היא קריטית לבטיחות האנשים הנוסעים ברכב, כמו גם לסביבה בכלל. צמיגים לרכב הם הדבר הראשון שיש להקפיד עליו. זאת, כיוון שצמיד איכותי מעניק לרכב כאמור לעיל אחיזה טובה בכביש ומקצר את מרחק הבלימה שלו באופן משמעותי. חלקים אחרים, שהם חשובים לא פחות, הם הבלמים, ההגה, התאורה וההילוכים. כל אחד מהמרכיבים הללו הוא מציל חיים – אין דרך יותר פשוטה לומר את זה. ואולם זה המקום להזכיר שיש עוד חלקים חשובים, כגון המראות והמגבים, המשפרים מאד את הבטיחות בנסיעה. מעוניינים לרכוש צמיגים חדשים לרכב? אתם בדיוק במקום הנכון. צרו קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הצרכים שלכם ויציעו לכם צמיגי גודייר איכותיים בהתאמה לסוג הרכב שלכם. צמיגי עדי – פנצ'רייה בראשון לציון , נשמח לתת לכם שירות.

צמיגי גודייר

אולי יעניין אתכם

צמיגי גודייר
4.9/5

אודות צמיגי עדי

צמיגי עדי מתמחים במגוון שירותים לרכב פרטי, מסחרי טנדרים 4*4 ומשאיות.
אנחנו מתמחים בצמיגים ומבצעים תיקונים במחירים חסרי תקדים!

צרו עימנו קשר

לייעוץ מהיר מלאו פרטים

מבצע חסר תקדים בצמיגי עדי!

תיקון פנצ'ר רק 50₪

הגיעו עכשיו לפלוטיצקי 17, ראשון לציון

דילוג לתוכן